Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Czwarty Magazyn bieg na orientację
  Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedza, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowosć: kalendarz scienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!   Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Swiata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięsnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
[BnO - MP: bieg nocny i średniodystansowy] 8 z 10!
2018-10-22

Image title

Aleksandra Hornik powtórzyła swój wyczyn z 2017 roku i wygrała indywidualnie mistrzostwo Polski w czterech z pięciu konkurencji w K21. Do posiadanych już tytułów w sprincie i klasyku, w miniony weekend dołączyła także złota w biegu średniodystansowym i biegu nocnym! W M21 najcenniejszymi zdobyczami podzielili się Wojciech Kowalski oraz Michał Olejnik.

Wynik Hornik oznacza, że na dziesięć ostatnich konkurencji indywidualnych zawodniczka WKS Grunwaldu Poznań wygrała aż osiem. To dominacja nienotowana jeszcze w historii Mistrzostw Polski, nawet w czasach Anny Górnickiej-Antonowicz i Barbary Bączek-Motały. A trzeba tu dodać, że Aleksandra Hornik wygrała też z koleżankami i kolegami obie konkurencje sztafetowe w dwóch ostatnich sezonach. Licznik wskazuje więc dwanaście mistrzowskich tytułów w tym okresie dla zawodniczki z Wielkopolski!

Tym razem w biegu nocnym była lepsza o 8 minut 40 sekund od następnej konkurentki. Stała się dzięki temu pierwszą zawodniczką w historii, która wygrała w tej specjalności w dwóch sezonach z rzędu. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Ewa Gwóźdź. To jej pierwszy medal w tej konkurencji od złota wywalczonego w 2014 roku. Za to w bieżącej edycji już drugi bieg z rzędu przyniósł identyczne zestawienie pierwszej dwójki. W klasyku bowiem także te dwie zawodniczki obsadziły dwie pierwsze lokaty. Na trzecim miejscu wylądowała - pierwszy raz indywidualnie w tym sezonie na podium - klubowa koleżanka mistrzyni - Maria Gorczyca

Wśród mężczyzn podium zmieniło się diametralnie w porównaniu z sezonem 2017. Na "pudle" w ostatni weekend nie znalazł się żaden z zawodników, którzy zdobyli medale w poprzedniej edycji. Wygrał Wojciech Kowalski, dla którego to już druga konkurencja z rzędu zakończona tytułem, po klasyku. W biegu nocnym ostatnio triumfował w 2016 roku. Na drugim miejscu tym razem rywalizację ze stratą 4 minut 12 sekund zakończył Bartosz Pawlak. W mijającym sezonie nie udało mu się ani razu wygrać konkurencji indywidualnie podczas MP. Brąz wywalczył Mikołaj Dutkowski - dla niego to już drugi dystans z rzędu z medalem. Ubiegłoroczny mistrz Polski, Rafał Podziński uplasował się na piątej pozycji. 

Aleksandra Hornik oraz Ewa Gwóźdź wywalczyły medale też w biegu średniodystansowym. Tym razem jednak rozdzieliła je jeszcze Agata Stankiewicz. Zresztą wyprzedziła ona Gwóźdź o zaledwie cztery sekundy! Obie zaś straciły do triumfatorki nieco ponad minutę. Dla Agaty Stankiewicz to pierwszy medal na tym dystansie w K21. W tym sezonie indywidualnie wywalczyła zaś złoto i dwa srebrne krązki! Ewa Gwóźdź ostatnio stała w tej konkurencji na podium natomiast w 2016 roku, gdy tak jak teraz wywalczyła brązowy medal.

W M21 podwójny triumf odnieśli przedstawiciele WKS Grunwald Poznań. Michał Olejnik o dwie i pół minuty pokonał bowiem Bartosza Pawlaka. Nowo kreowany mistrz Polski w tej konkurencji poprzednio stał na podium w 2016 roku, gdy wywalczył srebro. Złoto to jednak dla niego pierwszyzna. W tym sezonie zwyciężył zaś także w biegu długodystansowym. Pawlak na podium w "middle'u" powrócił zaś po trzech latach przerwy - ostatnio udało mu się to w 2015 roku (brąz). Trzecie miejsce przypadło tym razem w udziale weteranowi - Marcinowi Richertowi. O prawie czterdzieści sekund wyprzedził on ubiegłorocznego brązowego medalistę - Mateusza Wensława. Obrońca tytułu, Wojciech Kowalski, zakończył rywalizację tym razem na 9. lokacie.

~Wojciech Bajak
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO09.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w Klasycznym BnO08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 2
Bednarski RafałFiuk EwaGontarz WojciechHołyńska ZuzannaHnatków MariaKalitka KatarzynaMuras DominikaOkońska MajaPoborca KatarzynaPolewka JuliannaTrzosko BogusławWitczak PrzemysławŚwirski TomaszŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies