Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO - MŚJ] Najbliżej w sztafetach
2018-07-25

Image title


Tym razem nie udało się Polakom wywalczyć żadnego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Biegu na Orientację. Maksimum możliwości w indywidualnych startach na Węgrzech biało-czerwonych stanowiły pozycje w TOP-20. W sztafecie za to udało się całkiem mocno zbliżyć im do podium...

Indywidualnie największe nadzieje na sukces można było wiązać z biegiem na dystansie średnim. Szczególnie po znakomitych kwalifikacjach w tej konkurencji, gdy Fryderyk Pryjma zajął 2. miejsce w swej grupie eliminacyjnej, zaledwie sekundę za jej triumfatorem – Eirkiem Langedalem Breivikiem z Norwegii. W finale nie było jednak aż tak różowo. Zawodnik obecnie mieszkający na stałe w Finlandii dobiegł z szesnastym rezultatem, co i tak stanowiło najwyższy indywidualny wynik biało-czerwonych wśród mężczyzn. Ogółem jednak palmę pierwszeństwa dzierży pod tym  względem Agnieszka Cych – także dzięki występowi w tej konkurencji. Kolejnej przedstawicielce zasłużonego dla polskiego BnO klanu zabrakło zaledwie jednej sekundy, by się znaleźć w TOP-10. Jej czas pozwolił na 11. lokatę.

Ta dwójka nadawała ton także w innych konkurencjach. W sprincie Fryderyk Pryjma był 22., w klasyku zaś 24., co za każdym razem stanowiło najlepszych rezultat Polaków na tych dystansach. Wśród kobiet również to Agnieszka Cych była górą wśród Polek, ale jej wyniki w ogólnej klasyfikacji były nieco skromniejsze – 106. i 27. pozycja.


Pozostali Polacy (indywidualnie):

klasyk - 53. Jan Bednarski, 66. Jan Rutka, 91. Kacper Kuca, DNF - Adrianna Biederman

sprint - 55. Piotr Rzeńca, 56. Maja Garbacik, 61. Marcin Biederman, 63. Jan Rutka, 78. Adrianna Biederman, 121. Jan Bednarski

średni dystans - 49. Marcin Biederman, 51. Adrianna Biederman; Finał B: 21. Jan Bednarski; Finał C: 9. Maja Garbacik, 16. Jan Rutka, 18. Piotr Rzeńca, DNS Kacper Kuca.

Sukces przyniosły za to sztafety. Oba polskie zespoły uplasowały się w TOP-10. Szczególnie blisko sukcesu była męska część drużyny. Zespół w składzie Marcin Biederman - Jan Rutka - Fryderyk Pryjma zakńczył zmagania na 5. miejscu! Biederman rozpoczął od 11. pozycji. Rutka przesunął zespół o dwie lokaty, zaś Pryjma wyciągnął go aż pod podium. Ostatecznie do krążka zabrakło czterdziestu sześciu sekund. Nie była klasyfikowana druga polska sztafeta (Jan Bednarski - Piotr Rzeńca - Kacper Kuca).

W K20 natomiast zespół Maja Garbacik - Adrianna Biederman - Agnieszka Cych zakończył zmagania z 10. wynikiem. Na to miejsce biało-czerwonych wyprowadziła Cych nadrabiając cztery lokaty. Indywidualnie najlepszy wynik z nich osiągnęła jednak Garbacik, która była siódma na pierwszym etapie.

~Wojciech Bajak
11.08 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap110.21 V Bukowa Cup - Etap 310.20 V Bukowa Cup - Etap 210.19 V Bukowa Cup - Etap 110.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym10.07 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 12 - średniodystansowy BnO10.07 Puchar Warszawy 2018 - Bieg średniodystansowy10.07 Mistrzostwa Śląska w BnO - klasyk10.06 Puchar Warszawy 2018 - Bieg nocny10.06 Puchar Warszawy 2018 - City race10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - dystans średni10.06 Mistrzostwa Śląska w BnO - dystans średni10.06 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Runda 11 - średniodystansowy BnO10.06 Mistrzostwa woj. pomorskiego - bieg nocny09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.30 MMM strefa C - etap 3 klasyk09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa C - Etap 1 sprint09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.16 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg średniodystansowy09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO09.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w Klasycznym BnO08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 2
Chrubczyński AdrianChabros MaciejDorożko DamianJaneta KarolinaKanikowska DominikaKropacz DariaKaczmarek KrzysztofPietrusiński MarekRusinowski ŁukaszSpadło ŁukaszSkorupka WanessaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies