Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Mistrzostwa Polski w NBnO
  Kiedy: 24.02 do 25.02.2018
  Gdzie: Roudnice
  Mistrzostwa Polski w NBnO
 • Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - MP Long
  Kiedy: 2018-04-08
  Gdzie: Nawojowa Góra
  .
 • Tajemnice Dolnego Śląska - Etap 1
  Kiedy: 13.04 do 15.04.2018
  Gdzie: Dworek
  Tajemnice Dolnego Śląska
 • IV Warszawska Mila
  Kiedy: 28.04 do 29.04.2018
  Gdzie: Sieraków/Słupno
  2 dni biegów średniodystansowych w podchwytliwym mazowieckim terenie; 2 dni z możliwością bezdotykowego potwierdzania punktów kontrolnych. To 4 edycja WM, ale ponownie na całkowicie nowym terenie tuż za granicami Warszawy. Dodatkowo w poniedziałek po WM odbędą się towarzyszące zawody knock-out sprint/micr-o.
 • Grand Prix Mazowsza
  Kiedy: 01.05 do 03.05.2018
  Gdzie: Nowy Dwór Maz
  Trzydniowe, największe na Mazowszu zawody z klasyfikacją łączną rozegrane w widłach trzech rzek - Wisły, Narwi i Wkry, na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i Pomiechówka.
 • Puchar Najmłodszych
  Kiedy: 01.06 do 03.06.2018
  Gdzie: Ochędzyn
  `
 • Puchar Wawelu
  Kiedy: 04.07 do 08.07.2018
  Gdzie: Podlesice
  .
 • XVI Limanowa Cup 2018
  Kiedy: 27.07 do 29.07.2018
  Gdzie: Stary Sącz
  16. edycja zawodów Limanowa Cup. W 2018 roku zapraszamy w okolice Starego Sącza. Przygotowujemy dla Was 3 etapy rozgrywane w 3 różnych i wymagających terenach - każdy z nich będzie ciekawą przygodą i niezwykłym wyzwaniem.
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO - MP: sztafety] Złamana hegemonia
2017-09-27

Image title


Następnego dnia po klasyku zawodnicy przystąpili do drugiej w tym sezonie konkurencji drużynowej - sztafet. Szóstka zawodników stawała na najwyższym stopniu podium w obu dniach rywalizacji. W każdej z ośmiu grup wiekowych w niedzielę wygrywał zespół innego klubu. Najwięcej medali (cztery) w niedzielę świętowali przedstawiciele UKS Azymut 45 Gdynia. Po trzy krążki zgromadziły drużyny Orientusia Łódź, UNTS Warszawa i UKS Azymut Pabianice.

Do grona zawodników z podwójnym złotem należy Aleksandra Hornik. Po krążek z tego kruszcu sięgnęła już po raz trzeci w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w bieżącym sezonie. W sztafecie wraz z koleżankami z WKS Grunwald Poznań, Marią Gorczycą i Anną Matybą obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. Dzięki temu są pierwszą sztafetą od dłuższego czasu w K21, która sięgała po 1. miejsce dwa lata z rzędu. Okoliczności triumfu jednak diametralnie różniły się od tych z 2016 roku. Wtedy triumf odniosły zaledwie różnicą 4 sekund nad UKS Azymut 45 Gdynia. Tym razem okazały się niemal 9 minut lepsze niż te same rywalki, tak jak wówczas, złożone z trzech sióstr Morawskich: Anny, Zuzanny i Mai

Na trzecim miejscu - nieco niespodziewanie - uplasowała się II sztafeta OK!Sport Warszawa w składzie Katarzyna Ślusarczyk, Natalia Najman, Iwona Wicha. O przeszło 7 minut wyprzedziły one kolejny zespół. Znakomicie wypadła biegnąca na ostatniej zmianie Iwona Wicha. Na tym odcinku jej czas okazał się gorszy tylko od Aleksandry Hornik. Ta szarża pozwoliła przedostać się OK!Sport z 6. na 3. miejsce. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek ostatnich lat, Iwona Wicha, po raz pierwszy więc w tym sezonie znalazła się na podium. 

Wśród mężczyzn w M21 triumfował UNTS Warszawa, choć żaden z trzech jej przedstawicieli nie wygrał swojej zmiany. Żaden jednak też na swoim odcinku nie wypadł poza najlepszą "3", co pozwoliło im przerwać trzyletnią dominację WKS Śląska Wrocław i wygrać zmagania sztafetowe w tej kategorii. "Na wystrzał" pobiegł w zespole UNTS Fryderyk Pryjma, który dzień wcześniej zwyciężył w M20. Po nim symboliczną "pałeczkę" przejęli w tej drużynie Krzysztof Wołowczyk i Piotr Parfianowicz. W trzech ostatnich latach UNTS raz zdobył brąz (2016) i dwukrotnie stał na drugim miejscu podium (2015 i 2014 rok). W zdobywaniu obu tych tytułów wicemistrzowskich brali udział Wołowczyk i Parfianowicz. Dla Pryjmy to pierwszy medal w seniorach w tej konkurencji.

Sztafeta UNTS Warszawa była pięć i pół minuty lepsza niż wicemistrzowie w tym roku - UKS Orientuś Łódź, posiadająca w składzie sobotniego mistrza w klasyku - Rafała Podzińskiego (najlepszy czas II zmiany), a także Łukasza Charubę i Krzysztofa Rzeńcę. Dzięki temu powtórzyli swój wyczyn sprzed roku, choć wtedy na pierwszej zmianie biegł Piotr Paszyński. Tym razem o dwie minuty łodzianie wyprzedzili brązowych medalistów - WKS Grunwald Poznań złożoną z Dawida Stefańskiego, Bartosza Pawlaka, Michała Olejnika.

Dopiero na piątym miejscu znalazła się tym razem zwycięska w trzech ostatnich edycjach sztafeta WKS Śląska Wrocław, biegnąca w dość eksperymentalnym składzie - z Szymonem Sosenko i Piotrem Ostojem oraz Wojciechem Kowalskim, kończącym zmagania. Ten ostatni - złoty medalista z trzech poprzednich lat - popisał się najlepszym czasem III zmiany, ale było to za mało na podium. Do trzeciego miejsca wrocławianom zabrakło czternastu minut. Między nimi, a WKS Grunwald Poznań znalazła się jeszcze sztafeta UKS Azymut 45 Gdynia (Radosław Piotrowski, Maciej Hewelt, Mateusz Wensław).~Wojciech Bajak
10.22 XXIV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - średni10.15 CTZ; IV Bukowa Cup - E310.14 CTZ; IV Bukowa Cup - E210.14 WRE- Lithuanian Cup - .10.14 V Puchar Puszczy Piskiej - klasyk10.13 CTZ; IV Bukowa Cup - E110.08 CTZ; MP i MPM BnO - średni10.07 CTZ; MP i MPM BnO - nocne10.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w średniodystansowym BnO10.01 Mistrzostwa Śląska - klasyk10.01 MMM, strefa A - E3- klasyk09.30 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w nocnym BnO09.30 WRE- XXIX Suunto Games - .09.24 WRE- Czech Orienteering Championship 2017 - long09.23 CTZ; MP i MPM BnO - klasyk09.17 Grand Prix Małopolski - E3.2- klasyk09.17 MMM, strefa B - klasyk09.17 Mistrzostwa Gdyni /Puchar Pomorza IX - średni09.16 Grand Prix Małopolski - E3.1- średni09.16 Mistrzostwa Śląska - sprint09.16 MMM, strefa B - sprint09.16 Mistrzostwa Śląska - średni09.16 Mistrzostwa woj.pomorskiego /Puchar Pomorza VIII - klasyk09.16 WRE- CZECH CUP - sprint09.10 V Puchar Elbląga - klasyk09.10 UNTS Cup 2017 - bieg średniodystansowy09.09 Mistrzostwa Łodzi w Nocnym BnO - nocny09.09 V Puchar Elbląga - średni09.09 UNTS Cup 2017 - bieg nocny09.09 Starówka Wieczorową Porą 3 - sprint09.09 UNTS Cup 2017 - city race08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint-Q08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint-Finał08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint- Finał B08.26 WRE- South East European Orienteering Championships - long08.25 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - middle08.25 WRE- South East European Orienteering Championships - middle08.24 WRE- South East European Orienteering Championships - sprint08.19 CTZ;Grand Prix Pomorza - E208.18 CTZ;Grand Prix Pomorza - E1
Bar WeronikaBartkowski JerzyDudziuk BogusławFiglarski RyszradGrochalski BartoszHorst ElżbietaJakubczyk IzabellaKuberski JakubKusztelska NataliaMłotkowska HannaMoryń ZuzannaMadej AdamPuka AleksandraPieńkowska PaulinaTomaszewski GrzegorzZalewski DominikŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies